Riigikaitse mängib igas riigis tänapäeval suurt rolli, kõik tahavad olla vabad. Kuidas saame ise panustada riigikaitsesse? Peame alati olema valmis oma riigi eest seisma. Seega tuleb meestel kohustusena läbida ajateenistus kaitseväes. Ka naistel on võimalik ajateenistusse minna, kuid naistele jääb see vabatahtlikuks.
Ajateenistusse saab minna kolmel ajal: suvel, sügisel ja talvel. Ajateenistuse pikkuseks on 8-11 kuud.
Eesti riigikaitsesüsteemi põhilise jõu moodustavad reserväelased. Riigikaitse on tsiviilsektori toetuseks, sõjalikseks jõuks ja sisejulgeoleku tagamiseks. Kuuldes, kuidas paljud üritavad kaitseväekohustusest kõrvale hiilida, paneb korralikult mõtlema, et kas tõesti ei ole sisimas seda oma riigi tunnet, kas on siis tõesti nii raske seda läbida. Kõik tuleks ainult kasuks, lisanduvad praktilised ja teoreetilised oskused ning arendatakse vaimset distsipliini. Arusaadav, et võib tekkida elus asju, mis takistavad, nt õpingud, töö aga kõike saab sättida nii, et saaks ajateenistuse ikkagi läbida. Kõige rohkem saan aru inimestest, kellel on arstlikus kontrollis teatud põhjustel ajateenistus ära jäätud, või tekib tõesti mingi muu mõjuv põhjus.
On ka niipalju neid, kes tahavad panustada Eesti riigikaitsesse aga tuleb välja põhjuseid, mis neil seda takistavad.
Võrreldes meie tehnikat liitlaste omadega, siis üksi läheks meil raskeks. Raskerelvastus on kesine, seetõttu on väga hea ja turvaline, kui siin viibivad ka meie liitlasväed.
Riik peab kulutama palju ressursse, et tellida kaasaegseid masinaid, relvi ja arendada küberkaitset. Olles NATO-s, tähendab see ka seda, et riik peab täitma vastavaid kohustusi, millega senini on meie riik väga hästi hakkama saanud. Mõeldes sellele, kui peaksime kriisiolukorras ise hakkama saama, siis ei peaks me kaua vastu, juba seepärast, et meid on lihtsalt niivõrd vähe.
Usun, kui riik kogub makse õilsatel eesmärkidel ja, et tagada turvalisus ja ühtne hea koht, kus elada, siis on riigikaitse arendamine vägagi vajalik.
Koolides korraldatakse ka riigikaitseõpet. Mis tutvutsab samuti õpilastele selle vajalikkust. Riigikaitseõpetust viivad läbi tegevväelased või Kaitseliidu liikmed. Kaitseliidu moodustavad vabatahtlikud, kes valdavad relvi ja tegelevad sõjaväeliste harjutustega.
Kui tahame olla iseseisvad ja saada kriisiolukorras hakkama siis peame riigikaitse eest hoolt kandma.
コメント