top of page
Search
Writer's pictureHenry-Markus

Henry-Markus: Vaheaeg

21.10-29.10 said nii põhikoolide kui ka osade gümnaasiumite õpilased nädalaks ajaks koolikotid nurka visata ning puhata koolielust.

Tihti räägitakse õpilaste ning sealhulgas ka õpetajate kevadisest üleväsimusest. Õpilaste ning ka õpetajate jaoks on koolitöö suhteliselt kurnav ning tihtipeale mängib kool just rolli selles miks osad õpilased käivad igalpool ringi kurbade ning mornide nägudega. Alati on räägitud, et kool on hea koht ning seal saab targaks ning kooli peaks alati hea tujuga minema. Kuid just kooli õpilaste hulgas lööb välja selline asi, et õpilased pigem just ei taha kooli minna ning üritavad viilida koolitundidest, et mitte end kurnata sellest töökoormusest mida koolis antakse. Paljud lapsevanemad on mures oma laste pärast, et mis nendega siis ikkagi saama hakkab, kui laps keeldub kooli minemast?

Hiljuti arutleti selle üle, et võiks lisaks neljale vaheajale panna juurde veel ühe vaheaja ning siis tuleks kokku lausa 5 vaheaega. Otsustasime uurida aga mida on 5 vaheaja kohta öelda Türi Ühisgümnaasiumi õppealajuhatajal Maili Roosmel. Tema vastas järgnevalt: „Mina arvan, et Türi Ühisgümnaasiumis hetkeseisuga on ja jääb 4 vaheaega, kuna mina pole ise läbi teinud 5 vaheajalist kooliaastat ning ei tea kuidas see välja kujuneb, kui suvevaheajale tuleks juurde veel üks lisa nädal. Praegugi on juba olukord 5 vaheajaga koolidel, kus kevadel on niigi õpilased väsinud ning siis peavad nad ühe lisa nädala suve algusest veel koolis käima.“

Uurisime ka veel 11B klassi õpilastelt Türi Ühisgümnaasiumis, et mida tegid nemad vaheajal. Vastused olid tihtipeale erinevad. Osad õpilased käisid sõpradega õues, osad neist rändasid Eestimaa peal ringi ning paar tükki käisid isegi välismaal. Kuid siiski leidus ka neid, kes istusid enamus vaheajast arvuti taga.


5 views0 comments

Recent Posts

See All

Kommentare


bottom of page